Změna času = změna rutiny, k šále přidej krém do kapsy

Přichází podzim a s ním nejen výměna teplejších kousků v našem šatníku, ale také zamyšlení se nad výměnou některých produktů na poličce v koupelně. A nejen tam, tak jako vybavuješ svoji kabelku nebo kapsy od kabátku krémem na ruce a balzámem na rty, možná nebude na škodu přidat i pleťový krém.

Proč?

Pleť má sklony se v chladnějším počasí více vysušovat, i proto nám praskají rty, někomu se může loupat pokožka v oblasti čela nebo okolí brady. Jak tomu předejít, je neverending hydratace pleti. Pleť taky potřebuje, stejně tak jako naše tělo, více odpočívat.

Obecně platí, že vyšší ochranu před zimou a vysušením pleti poskytují mastnější a tuhé krémy. Nejde jen o působení chladu a mrazu na pleť, jde hlavně o změny teplot v prostředí, které navštěvujete. Jdeš-li zimním mrazivým ránem procházkou do práce, kde je vytopeno na 25 stupňů, kam přijdeš v šesti vrstvách, a ještě tě čeká vyběhnutí dvou pater, co se stane…zapotíš se. A to pod vrstvou naneseného krému ráno před zrcadlem. V těchto případech, použij vodu! A pak zase tenkou vrstvu krému.

A kolik krému je akorát krému?

Tato míra neexistuje, držím se pravidla dvou lískových oříšků – jeden na obličej, jeden na dekolt a krk, na dekolt nikdy nezapomínej! A raději menší vrstvu, ale častěji, klidně i 3x denně, proč ne. Vždy krém nanášej na čistou pleť. Pozor na ty mastné krémy, ať‘ může pleť dýchat a neucpeš si póry.

Makeup je dobré vyměnit za lehčí, nemusí být nutně bez olejové složky, jako ty letní – o tom si povíme zase v létě.

Nezapomeň na to nejdůležitější – SPF!

Ať už v krému nebo makeupu, pojďme se inspirovat korejskou ranní rutinou a aplikovat vždy to nejdůležitější pro naši pleť v dnešním světě, SPF faktorem. Nebo alespoň používat tónovací krém BB nebo CC s faktorem minimálně 20. A v případě výletu do hor opravdu faktorem 50. Pleť ti poděkuje.

Štěstí přeje připraveným rtům

Stále nejčastějším a nejbolavějším problémem jsou suché a popraskané rty v zimě. Důležitá je hlavně prevence, začni mazat jako o závod už teď. Zrovna dvakrát neprospívají oblíbené liquid lipstick, ty ret téměř vysuší a barva na něm zaschne, proto i tak dlouho vydrží. Nechej celodenní zbarvení rtů až na léto.

Péče o rty je věc s velkým P, existují scruby, masky, olejové či balzámové sticky a všechny zmíněné mají různé podoby aplikace a balení. Tak jako se vším, vyber si, co ti vyhovuje. Starý sladký saunový trik, za který ve Finsku pochvalu asi nedostaneš, ale stojí to za to, je namazání rtů medem během saunování, nezkusíš – nezjistíš, a jakmile zjistíš – nepřestaneš.

“Nedostatek spánku, odpočinku a pohody krémem nezamázneš”

Nezapomeň na vitamíny

Opakování je matka moudrosti, tak proč si to neříct znovu. Nejen zvenku nanášením, ale i zevnitř se naše pleť může vyživit, vitamíny a hydratace, antioxidanty a všelijaké zázraky a babské rady na imunitu, jsou boost pro naše tělo, tedy i pro naši pleť.

Pro ty, kteří plánují radikální změnu ve své zimní rutině, a ještě nezařadili naše sérum, teď je ten správný čas, kdy začít :). Rozdíl se dostaví už po šesti týdnech, máš se na co těšit.

Rada nakonec zní: hlavně poslouchej a vnímej, co se ti tvé tělo snaží říct. Během zimních měsíců je naše imunita oslabená, potřebuje nakopnout a první příznaky nemoci se můžou ukázat na tvé pleti.

Magazín

 HYDRATACE = bez vody není život, ani pěkná pleť

Pojmout téma hydratace, nejde jinak, než komplexně. Je to velké téma, velmi, velmi, velmi důležité. Všichni známe teorii hydratace, ale bohužel velká většina ji nedokáže dodržovat.  Hydratace je klíčová k udržení zdravého a krásného těla, včetně pleti. Hydratace a pleť Může to být překvapivou informací, ale 80% problémů, na které vaše pleť upozorňuje, ať už…

LAYERING /our kind of PF

Ať už jsi ten typ, kdo se během štědrovečerní večeře hodil do gala, upravil vlasy, aplikoval ty nejlepší makeup skills, nebo si jako všichni pohodlní v Rimii all day long v pyžamu, po svátcích tě líčení stejně nemine, nech nás hadat proč. Rozhodli jsme se přinést tipy a triky tzv. LAYERINGU. Jak už název napovídá,…