Správná péče očního okolí

Stalo se ti někdy, že se ti nepodařilo se večer odlíčit? Nebo jsi ten typ člověka, kterému se to stává častěji? A třeba i vědomě? 

Čím častěji, tím hůř. Oční okolí je nejcitlivější část obličeje, to proto, že okolo očí máme nejtenčí kůži. Je potřeba oči hýčkat královskou péčí. 

V případě očních krémů, sér a jiných kouzel nemusíme řešit, jaký druh pleti máme, zpravidla platí, že oční okolí je pleť nás všech stejně citlivá.

Jakými kroky se tedy řídit? Zaprvé, vždy se odlíčit! Zadruhé, nedrhnout líčidla produkty, které nejsou určené k odlíčení očí. Zarudlé oči, pálení a rozmazaný obraz není žádná výhra. Špatné, nebo žádné odlíčení očí může ovlivnit i náš spánek, a to přece nechceš.

Zase jsme opět u mého oblíbeného – kdo se těch produktech má vyznat?

Retinoly, vitamíny C, E, A, D, omegy, kolageny, kyseliny, peptidy,…

A zase odpovídám svojí oblíbenou odpovědí. Musíme myslet na to, že jsme každý jedinečný a každému z nás stejně tak, jako škodí, tak i svědčí něco jiného. 

Já osobně upřednostňuji a doporučuji přírodní kosmetiku, a tím nemyslím přírodní, jako sprostý pojem. 

Díky bohu je trend domácí biokosmetiky, kdy kamarádka tvrdí, že ”kokosák” je nejlepší na všechno, teda klidně i na kruhy pod očima, dávno pryč. Přírodní kosmetika za poslední roky nabrala zcela jiné rozměry a kvalitou se dávno vyrovnala, ne-li dokonce trumfnula chemické preparáty. Takže podtrženo sečteno, máme splněnou funkčnost, kvalitu, zdravou péči a méně zátěže pro životní prostředí, done!

Mimochodem, retinol je vitamin A.

Ať už jde o sérum, krém nebo masku, kterou hodláme používat, rozmyslete si, kolik času jsme ochotni svým očím denně věnovat.

Parametry výběru

Vzhledem k neuvěřitelně velké nabídce vybírej podle toho, co je ti sympatický, musíš to stejně vždycky vyzkoušet, aby si měl/a jasno. Navedu tě, nad čím doporučuju ti se zamyslet při výběru.

  • struktura (gelová, smooth, jemná, chladivá, olejová, lepivá a mnoho dalších)
  • aplikátor (může být krém v kalíšku, s pumpičkou, pipeta, nebo aplikátor s kovovu kuličkou, která krásně chladí, aplikátory v podobě rtěnky či deodorantu a další všelijaké způsoby, kam moje paměť už nesahá)
  • vůně (velmi zásadní parametr, netřeba dodávat proč)
  • pokud jsi zásadový/á, zjisti si i něco o konkrétní značce kterou kupuješ, vždy je fajn s nimi souhlasit a podpořit takové značky, které vidí kosmetickou (i jinou) budoucnost stejně jako ty
  • co si od produktu slibuješ, čeho chceš docílit

Hydratovat, glow, žádné kruhy nebo vrásky?

Záleží, co si od našeho očního okolí slibujeme. Poradím vám, přečtěte si doprovodný letáček preparátu, abyste věděli k čemu je určený, mind blowing, že? Pokud hledáš produkt pro rozzáření očního okolí, pravděpodobně bude obsahovat nějaké vitamíny a bude jeho popis zahrnovat slova hydratace, okurek, aloe vera nebo kofein a jiné.

V případě zbavení se kruhů pod očima nebo vrásek můžeme očekávat vypínací a vyživovací látky jako je kolagen, různé kyseliny a podobně.

Existují i kombinace, nazývám je univerzálním zázrakem, jak společně se Spacelash sérem mrkat do vesmíru ve dne v noci s neodolatelným pohledem.

Pravidelnost

Nejen u násobilky platí, že opakování je matka moudrosti. Tohle pravidlo můžeme převést i u péče o pleť, když v případě této formulace platí spíš něco jako opakování je matka mladistvosti. Ideální je praktikovat péči o oči každý večer před spaním, kdy je pleť odlíčená, vyčištěná a následujících několik hodin (doufejme mnoho) odpočívá, má tedy čas na vyživení vstřebáním produktů.

No a jednou za čas si udělej masku, hlavně proto, že je to příjemný. Užij si moment, zastav se a třeba i zavři oči. 

Masáž a face jóga

Ověřené způsoby fungují, proto se stala face jóga velmi oblíbenou, stejně tak jako všelijaké korejské rollery a kameny na masáž očního okolí. Tyto praktiky nejsou jen příjemné, jsou i přínosné, vyzkoušej je a zařaď je do své rutiny, zúročený čas se vám vrátí v podobě krásně vyživené pleti.

Tip, který jsi pravděpodobně slyšel/a, ale hodí se zmínit: masážítko, masku, okurek nebo oční pods dej do lednice, chladivý dotek na oční okolí je k nezaplacení.

Takže co z toho plyne?

Vždy se nezapomeň odlíčit, najdi správný produkt, který budeš pravidelně používat, občas si udělej masku, promasíruj si oční okolí, případně si zacvič oční jógu. 

Dopřej si klidný a nerušivý spánek a nezapomeň na ochranu svých očí v podobě dlouhých vyživených řas, filtru na modré světlo a UV záření.

Mia Křivá

Magazín

 HYDRATACE = bez vody není život, ani pěkná pleť

Pojmout téma hydratace, nejde jinak, než komplexně. Je to velké téma, velmi, velmi, velmi důležité. Všichni známe teorii hydratace, ale bohužel velká většina ji nedokáže dodržovat.  Hydratace je klíčová k udržení zdravého a krásného těla, včetně pleti. Hydratace a pleť Může to být překvapivou informací, ale 80% problémů, na které vaše pleť upozorňuje, ať už…

LAYERING /our kind of PF

Ať už jsi ten typ, kdo se během štědrovečerní večeře hodil do gala, upravil vlasy, aplikoval ty nejlepší makeup skills, nebo si jako všichni pohodlní v Rimii all day long v pyžamu, po svátcích tě líčení stejně nemine, nech nás hadat proč. Rozhodli jsme se přinést tipy a triky tzv. LAYERINGU. Jak už název napovídá,…