Mascara cocktailing 

Oblíbený beauty trik, který se začíná objevovat ve světě internetu, je takzvaný mascara cocktailing. Moje dobrá kamarádka ho aplikovala ve svém denním líčení už na střední a já ji tehdy považovala za bláznivou. Její ranní manévr před zrcadlem jsem brala jako zbytečnou činnost a žrout času.

Zájem o beauty v uplynulých letech mě přesvědčil o opaku. Kamarádka Sandra, a dokonce už její máma, od které ona ten trik okoukala, byly jinde. Prostě věděly, jak na dokonalé řasy. Tehdy mě to zajímalo, ale byla jsem nejspíš dost líná něco takovýho podstupovat. Raději jsem ten čas věnovala výběru těch správných bot, protože v Sexu ve městě pozornost řasenkám nevěnovali (nevadí). Dnes už by tomu bylo jinak.

Cílem tohoto oblíbeného triku je bezpochyb dosažení dlouhých a přirozeně vypadajících řas, které dodají celému makeupu dokonalý look.

A v čem tedy vlastně spočívá?

Jak už název napovídá, jde o používání několika různých řasenek a jejich vrstvení jedné přes druhou. 

Místo drinku si namíchám ranní rutinu. Použitím několika řasenek během jednoho líčení docílíš krásného 3D efektu, maximálního objemu řas nebo specifického zatočení či prodloužení.

Je to poměrně alchymistický úkon, který ale stojí za to vyzkoušet. Trik spočívá v odlišnosti struktur a kartáčků jednotlivých řasenek. Ocení ho hlavně ti, kteří nemají zrovna dvakrát v oblibě nalepovací nebo umělé řasy. 

Kolik typů řasenek je akorát?

Beauty kreativitě se meze nikdy nekladou a to ani v tomto případě. Jako první doporučuji vyzkoušet, co řasy udělají, když ke své oblíbené řasence přidáš jinou, třeba zrovna takovou, kterou už nějaký ten pátek okukuješ a chceš ji vyzkoušet, ale zároveň je tvá věrnost silnější. Takže máme ideální řešení!

Každý z nás má rád něco jiného, proto ti radím, najít si svůj vlastní rituál. Rutinu, která ti bude vyhovovat, není nutný držet se jakýcholiv pravidel. Neboj se zkoušet a experimentovat. Vrstvy řasenek můžeš aplikovat hned po sobě, aniž by stihly zaschnout, nebo naopak počkat a nanášet další řasenku, jakmile ta předchozí bude zaschlá. Dokonce i existuje vychytávka k urychlení zasychání řasenky, to už je ale i na nás high level. Naštěstí jsme klidné a vyrovnané duše, které nemají potřebu čelit denodennímu shonu, takže si své nanášení několika vrstev řasenky užijem, zachováme klidnou hlavu a budeme se učit trpělivosti, asi tak stejně jako u vyčkávání na nový album Franka Oceana. 

Takže klidně dvě nebo i pět řasenek, pokud to tvé řasy a trpělivost snesou, jsou naprosto v pořádku. 

Dej si pozor na

Čím víc vrstev budeš nanášet na řasy, tím větší pravděpodobnost je, že budou řasy šupinatět nebo z nich budou odpadávat drobné vločky řasenek. Takže, jako se vším platí, že nic se nemá přehánět.

Podtrženo a sečteno aka beauty matika – vícero řasenek ti nabídne vícero možností než jedna řasenka, ale ty možnosti nejsou nevyčerpatelné.


Tak co, jsi ready to experiment?

_________________________________________________________________________

Mia Křivá

Magazín

 HYDRATACE = bez vody není život, ani pěkná pleť

Pojmout téma hydratace, nejde jinak, než komplexně. Je to velké téma, velmi, velmi, velmi důležité. Všichni známe teorii hydratace, ale bohužel velká většina ji nedokáže dodržovat.  Hydratace je klíčová k udržení zdravého a krásného těla, včetně pleti. Hydratace a pleť Může to být překvapivou informací, ale 80% problémů, na které vaše pleť upozorňuje, ať už…

LAYERING /our kind of PF

Ať už jsi ten typ, kdo se během štědrovečerní večeře hodil do gala, upravil vlasy, aplikoval ty nejlepší makeup skills, nebo si jako všichni pohodlní v Rimii all day long v pyžamu, po svátcích tě líčení stejně nemine, nech nás hadat proč. Rozhodli jsme se přinést tipy a triky tzv. LAYERINGU. Jak už název napovídá,…