Jak na krásné řasy? Posilujte peptidy.

Vybíráte-li nové sérum na řasy či jinou pleťovou kosmetiku, doporučujeme vám ve složení hledat slovo „peptid“. Co jsou to peptidy a jaké benefity nám v kosmetice přinášejí? V čem jsou séra s jejich obsahem lepší?

Peptidy jsou v podstatě fragmenty bílkovin, tvořené krátkými či dlouhými řetězci aminokyselin. Naše kůže je tvořena bílkovinami (asi znáte keratin nebo kolagen) a tyto bílkoviny se skládají právě z peptidů. Pokud jich je nedostatek, bílkoviny se nezformují, což vede k povolování pleti, vráskám, ale i problémům s vlasy či řasami.

Peptidy máme v pokožce zastoupeny přirozeně. Starají se o náš zdravý a mladistvý vzhled, ale někdy je potřebujeme trochu povzbudit. S přibývajícím věkem je navíc jejich přirozená produkce stále nižší a je proto dobré doplnit je vhodnými kosmetickými produkty. Pokud tedy aplikujeme peptidy v kosmetických přípravcích na pokožku, dodáváme jí tím potřebnou sílu k tvorbě nezbytných bílkovin elastinu, kolagenu i kreatinu.

Peptidy plní rozmanité funkce, každý je vhodný pro jiné použití. Na trhu je řada kosmetických produktů s jejich obsahem, jednotlivě nebo v různých kombinacích pak plní různé úlohy. Od vyhlazení pleti od vrásek, přes posílení růstu vlasů až po jejich využití právě v sérech na řasy.

Sérum na řasy Spacelash obsahuje peptidy zodpovědné za produkci kreatinu, který je klíčem ke krásným a hustým řasám. Nejdůležitější z těchto peptidů je acetyl tetrapeptid-3. Tento peptid se 4 aminokyselinami stimuluje a podporuje růst řas a zároveň nezpůsobuje alergie či kožní reakce, čímž se stává ideální složkou pro použití v séru.

Dopřejte si sérum na řasy, které chytře využívá látky, které jsou pro nás přirozené a získejte krásné, vyživené a dlouhé řasy.

Magazín

 HYDRATACE = bez vody není život, ani pěkná pleť

Pojmout téma hydratace, nejde jinak, než komplexně. Je to velké téma, velmi, velmi, velmi důležité. Všichni známe teorii hydratace, ale bohužel velká většina ji nedokáže dodržovat.  Hydratace je klíčová k udržení zdravého a krásného těla, včetně pleti. Hydratace a pleť Může to být překvapivou informací, ale 80% problémů, na které vaše pleť upozorňuje, ať už…

LAYERING /our kind of PF

Ať už jsi ten typ, kdo se během štědrovečerní večeře hodil do gala, upravil vlasy, aplikoval ty nejlepší makeup skills, nebo si jako všichni pohodlní v Rimii all day long v pyžamu, po svátcích tě líčení stejně nemine, nech nás hadat proč. Rozhodli jsme se přinést tipy a triky tzv. LAYERINGU. Jak už název napovídá,…