HYDRATACE = bez vody není život, ani pěkná pleť

Pojmout téma hydratace, nejde jinak, než komplexně. Je to velké téma, velmi, velmi, velmi důležité. Všichni známe teorii hydratace, ale bohužel velká většina ji nedokáže dodržovat. 

Hydratace je klíčová k udržení zdravého a krásného těla, včetně pleti.

Hydratace a pleť

Může to být překvapivou informací, ale 80% problémů, na které vaše pleť upozorňuje, ať už se jedná o akné, příliš suchou, příliš mastnou pleť nebo ucpané póry, plyne z nedostatečné hydratace pleti.

Zásada č. 1 zní: Pokud si kupuješ hydratační krém (a ten by opravdu neměl nikomu chybět v jeho denní rutině) ověř si, že je v jeho složení voda (aqua), bez vody nemá krém jak hydratovat.  Pokud je tvá pleť suchá, hydratační krém je základ, nemusí to být nutně mastný krém, který budeš denně používat. Zajdi si k odborníkovi. Jeho první rada určitě bude hydratuj! A pokud ne, tak to bude hned ta druhá.

Zásada č. 2: Mysli na celé tělo, nejen na obličej, ale i na každodenní nanášení pleťového krému na krk a dekolt – později ti poděkují. To stejné platí i pro čištění a nanášení séra. Krk a dekolt ber jako součást tvého obličeje. 

Není to jen o každodenním nanášení krému na obličej, jde o celé naše tělo, a to zvenku a zevnitř. Hlídej si denní přísun potřebného množství vody a suplementuj správné vitamíny, o kterých si přečteš v článku Vitamíny, kdo se v tom má vyznat.

Hydratace a vlasy

Nanášení masky nebo pravidelné i nepravidelné zábaly na vlasy jsou opravdu žádoucí, především na letní dovolené – vlasy a pokožka hlavy jsou vystavené velké změně, přímému slunci, slané mořské vodě, chloru nebo vysoké vlhkosti.

Existují přípravky na vlasy, které mají ochranný filtr před UV zářením, opalovák na vlasy, spása. Chrání vlasy před sluncem a tedy jejich vysušení v důsledku jeho záření.

Beach waves jsou sexy, ale do jisté míry. Jakmile začnou vlasy trpět, jsou vysušené a třepí se, mají sklon k zacuchávání, a to není nic příjemného a od sexy to začne mít dost daleko. Nebo se vlasy začnou chovat stejně, jako pleť, když mají nedostatek hydratace – začnou se mastit nebo se vytvoří lupy. A zase – definitely not sexy.

Je hydratace řas také důležitá?

Stejně tak jako vlasy, rty i pleť, i řasy potřebují hydratovat. Proto je součástí složení séra Spacelash i voda. Tak, jak je zmíněno na začátku článku – není hydratačního přípravku bez vody.  Díky ní společně s vitamínem D3 a biopeptidy podporuje růst řas, jejich vyživení a obnovu. Po 6-8 týdnech používání séra poznáš viditelný rozdíl. Pokud to velmi lidově přirovnáme, tak stejně jako rostliny rostou pravidelným zaléváním, stejně tak řasy dostanou potřebnou dávku vody a výživy, aby rostly a obnovily se.

Zadržování vody v těle neznamená přehydratování

Jedno velké a důležité téma, typicky pro ženské tělo je zavodňování. Je důležité, neplést si ho s nadměrným příjmem tekutin. Zavodnění organismu není způsobeno tím, že pijeme až příliš vody. Je způsobeno nesprávným fungováním těla a to z důvodu nadměrného příjmu soli, cukru, alkoholu nebo kyselých potravin. Z toho následně mohou plynout různé druhy onemocnění jako obezita, vysoký krevní tlak, špatné fungování ledvin aj. To snad není případ žádného z našich čtenářů. Pokud tě ale trápí nateklé kotníky, obličej, nebo oční okolí, doporučujeme zajít si na lymfatickou masáž, kde se o svém těle dozvíš více. Masáž je velmi příjemná a některým může i velmi pomoci, třeba v nasměrování jejich životního stylu v souladu s jejich tělem.

Pravidelný pohyb, zdravá strava včetně potřebného množství vitamínů, kvalitní spánek a psychické zdraví, které je doplněno o dostatek hydratace, tvoří hezký pevný základ! A na tom se dá vždy dobře a s jistotou stavět.

Nezapomínejme ani na selftreatment, který my v Rimii máme opravdu rádi – sauna, masáže těla a obličeje, čas strávený s přáteli, rodinou, ale i sám se sebou :).

Udělejte z hydratace svoji nepostradatelnou rutinu, ona nepostradatelná opravdu je.

Magazín

 HYDRATACE = bez vody není život, ani pěkná pleť

Pojmout téma hydratace, nejde jinak, než komplexně. Je to velké téma, velmi, velmi, velmi důležité. Všichni známe teorii hydratace, ale bohužel velká většina ji nedokáže dodržovat.  Hydratace je klíčová k udržení zdravého a krásného těla, včetně pleti. Hydratace a pleť Může to být překvapivou informací, ale 80% problémů, na které vaše pleť upozorňuje, ať už…

LAYERING /our kind of PF

Ať už jsi ten typ, kdo se během štědrovečerní večeře hodil do gala, upravil vlasy, aplikoval ty nejlepší makeup skills, nebo si jako všichni pohodlní v Rimii all day long v pyžamu, po svátcích tě líčení stejně nemine, nech nás hadat proč. Rozhodli jsme se přinést tipy a triky tzv. LAYERINGU. Jak už název napovídá,…