Zajímavosti a fakta o řasách

Jak mít řasy delší a krásnější, nad tím určitě přemýšleli všichni z nás. S řasami jsou však spojena i fakta, na které jste určitě v životě ani nepomysleli. V následujících řádcích vám některé z těchto zajímavostí prozradíme.

  1. Jedna až pět. To je počet řas, které vám denně většinou vypadnou.
  2. Každý známe, jak je nepříjemné, když nám řasa spadne do oka. Mnohé z nás tak jistě překvapí, že řasy mají přesně opačnou funkci. Na našem těle jsou totiž z toho důvodu, aby nám cizí snítka, pot, popřípadě prach, nepadaly do očí.
  3. Naše řasy jsou velmi citlivé na dotek a můžeme je tak trochu přirovnat ke kočičím fouskům. Dokážou nás totiž upozornit na každého hmyzího vetřelce, který se motá okolo našich očí.
  4. Ačkoliv naše řasy chrání oči před nežádoucími vetřelci, žije na nich velké množství malých roztočů, kteří pomáhají s nečistotami a chrání folikuly řas.
  5. Na vašem horním víčku máte přibližně 150–200 řas, na dolním pak najdeme okolo 50–100 řas.
  6. Co se týče horního víčka, na něm rostou řasy do délky 7–13 mm, na spodním se řasy většinou nedostanou přes 7 mm.
  7. Délkový rekord drží řasa, která měřila bezmála 6,99 cm.
  8. První řasenka, tak jak ji známe dnes, vznikla v roce 1917. Kořeny oční kosmetiky ale sahají ještě mnohem dál, až do starého Egypta, kde si ženy řasy dobarvovaly pomocí uhlí.
  9. Řasy, podle některých, mohou plnit přání. Aby se nám přání vyplnilo, je nutné ji uchopit mezi prsty, fouknout a přitom si něco přát.

Magazín

Jak na krásné řasy? Posilujte peptidy.

Vybíráte-li nové sérum na řasy či jinou pleťovou kosmetiku, doporučujeme vám ve složení hledat slovo „peptid“. Co jsou to peptidy a jaké benefity nám v kosmetice přinášejí? V čem jsou séra s jejich obsahem lepší? Peptidy jsou v podstatě fragmenty bílkovin, tvořené krátkými či dlouhými řetězci aminokyselin. Naše kůže je tvořena bílkovinami (asi znáte keratin nebo kolagen) a…

Umělé řasy? Díky, radši sérum na řasy.

Umělé řasy jsou bez pochyby krásné a mnohým vyhovují zejména kvůli jednoduché péči a úspoře času v běžném denním shonu. Jsou ale umělé řasy opravdu tak dokonalé a jejich nošení bezproblémové? Neexistuje dlouhodobé řešení, které nezatíží řasy? Představte si, že vaše vlastní řasy jsou tak impozantní, že nepotřebují žádné umělé zlepšováky. Zkrátka dokonalá přirozenost a…