Zajímavosti a fakta o řasách

Jak mít řasy delší a krásnější, nad tím určitě přemýšleli všichni z nás. S řasami jsou však spojena i fakta, na které jste určitě v životě ani nepomysleli. V následujících řádcích vám některé z těchto zajímavostí prozradíme.

  1. Jedna až pět. To je počet řas, které vám denně většinou vypadnou.
  2. Každý známe, jak je nepříjemné, když nám řasa spadne do oka. Mnohé z nás tak jistě překvapí, že řasy mají přesně opačnou funkci. Na našem těle jsou totiž z toho důvodu, aby nám cizí snítka, pot, popřípadě prach, nepadaly do očí.
  3. Naše řasy jsou velmi citlivé na dotek a můžeme je tak trochu přirovnat ke kočičím fouskům. Dokážou nás totiž upozornit na každého hmyzího vetřelce, který se motá okolo našich očí.
  4. Ačkoliv naše řasy chrání oči před nežádoucími vetřelci, žije na nich velké množství malých roztočů, kteří pomáhají s nečistotami a chrání folikuly řas.
  5. Na vašem horním víčku máte přibližně 150–200 řas, na dolním pak najdeme okolo 50–100 řas.
  6. Co se týče horního víčka, na něm rostou řasy do délky 7–13 mm, na spodním se řasy většinou nedostanou přes 7 mm.
  7. Délkový rekord drží řasa, která měřila bezmála 6,99 cm.
  8. První řasenka, tak jak ji známe dnes, vznikla v roce 1917. Kořeny oční kosmetiky ale sahají ještě mnohem dál, až do starého Egypta, kde si ženy řasy dobarvovaly pomocí uhlí.
  9. Řasy, podle některých, mohou plnit přání. Aby se nám přání vyplnilo, je nutné ji uchopit mezi prsty, fouknout a přitom si něco přát.

Magazín

Správná péče očního okolí

Stalo se ti někdy, že se ti nepodařilo se večer odlíčit? Nebo jsi ten typ člověka, kterému se to stává častěji? A třeba i vědomě?  Čím častěji, tím hůř. Oční okolí je nejcitlivější část obličeje, to proto, že okolo očí máme nejtenčí kůži. Je potřeba oči hýčkat královskou péčí.  V případě očních krémů, sér a…

Next Level Lashes pro 2023 

Jsou trendy, které se bez rozporu pravidelně opakují v posledních dekádách – dlouhé řasy, husté řasy, vyživené řasy, husté nebo přirozené obočí. Tahle všechna kouzelná přání pro ty, kteří nebyli od přírody obdarovaní těmito dary, dokáže při pravidelném používání sérum Spacelash vyplnit. Náhoda? Ani ne. Sérum obsahuje extrakt z fazolí mungo, který je velmi účinným…